Trafik Sigortası

Trafik sigortası, araçla kaza yapmanız durumunda karşı tarafa ve üçüncü kişilere verdiğiniz hasar masraflarını karşılayan zorunlu bir araç sigortasıdır. Yani karşı tarafta meydana gelebilecek maddi ve bedensel zararları teminat limitleri kapsamında ödeyerek sizi güvence altına alır.

Bayraktar Sigorta ;

Yılların verdiği tecrübe ile müşterilerine en uygun fiyatla en kapsamlı teklifleri sunuyor. Bizden fiyat teklifi almadan trafik sigortası yaptırmayın.

"Trafik sigortasını işin uzmanına bırakın içiniz her zaman rahat olsun."

Soru / Cevap

Sıkça Sorulan Sorular

Aradığınız soru-cevap eğer aşağıda yoksa lütfen bizi arayın.

Kaza yaptığınızda; karşı tarafın aracına, üçüncü kişilerin maddi varlıklarına ya da kamu mallarına zarar verebilirsiniz. Kusurlu olduğu böyle bir kazada birden fazla araç ya da maddi varlık zarar görürse hasar masraflarını 200.000 TL’ye kadar sizin trafik sigortanız öder. Kaza başına ödecenecek bu limit, kazada zarar gören maddi varlıklar arasında oransal olarak hesaplanarak karşılanır.

Trafik sigortasında araç başına maddi hasar teminatı sayesinde kaza sırasında karşı tarafın aracında oluşan maddi zararları teminat altına alabilirsiniz. Araç başına teminat limiti 100.000 TL’dir. Kazada kusurluysanız, karşı tarafın aracında oluşabilecek hasar masraflarını 100.000 TL’ye kadar trafik sigortanız öder.

Kişi başına ölüm ve sakatlanma teminatı, bir kaza sonucunda hiç istenmese de üçüncü kişilerin sürekli sakatlık yaşaması durumunda ileride uğrayabilecekleri ekonomik kayıplarını ve vefat eden kişilerin desteğinden yoksun kalan yakınlarınızın zararlarını karşılamanızı sağlar. Ölüm ve sakatlanma teminatının kişi başına limiti 1.000.000 TL’dir, bu limit dahilinde karşı tarafa ödeme yapılır.

Kaza başına ölüm ve sakatlanma teminatı, birden fazla kişinin sakatlanması veya vefatıyla sonuçlanan trafik kazalarında devreye girer. Kaza sonucu üçüncü kişilerin sürekli sakatlık yaşaması durumunda ileride uğrayabilecekleri ekonomik kayıpları ve vefat eden kişinin yakınlarının destekten mahrum kalma zararlarını bu teminat kapsamında karşılayabilirsiniz. Kaza başına ölüm ve sakatlanma teminatının limiti, 5.000.000 TL’dir.

Sigorta Teklifi Al