Özel Sağlık

Özel sağlık sigortası, hastalık ya da kaza halinde oluşabilecek sağlık masraflarınızı karşılayan ve size özel olarak düzenlenen sigorta türüdür. Özel sağlık sigortası poliçesindeki şartlar kapsamında tedaviniz için ihtiyacınız olan hizmetleri, ücretsiz ya da düşük bir ücret ödeyerek alabilirsiniz. Yani özel sağlık sigortası, normal koşullarda özel sağlık kuruluşlarına ödeyeceğiniz miktarın altında fiyatlarla bir yıl boyunca hizmet almanıza olanak sağlar.

Bayraktar Sigorta ;

Yılların verdiği tecrübe ile müşterilerine en uygun fiyatla en kapsamlı teklifleri sunuyor. Bizden fiyat teklifi almadan özel sağlık sigortası yaptırmayın.

"Özel sağlık sigortasını işin uzmanına bırakın içiniz her zaman rahat olsun."

Soru / Cevap

Sıkça Sorulan Sorular

Aradığınız soru-cevap eğer aşağıda yoksa lütfen bizi arayın.

Özel sağlık sigortası şartları; Türkiye Sigorta Birliğinin (TSB) belirlediği genel şartlar ve sigorta şirketlerine göre değişen özel şartlar olarak ayrılır. Her sigorta şirketinin kendi belirlediği özel şartları vardır. Özel şartlarda sigortanın konusu ve tanımları, teminatları, teminat kapsamı dışında kalan tedavileri gibi şirketlerin özel olarak belirlediği detaylar bulunur. Örneğin ÖSS yaptırmak için yaş aralığı genel olarak 18-65 yaş ile sınırlıdır. Bazı sigorta şirketleri özel şartlarında farklı bir uygulama yaparak 65 yaş üstüne de ÖSS yaptırabilir.

Özel sağlık sigortasının geçerli olduğu hastaneler, sigorta şirketlerine göre değişiklik gösterir. Bu nedenle özel sağlık sigortası tekliflerini karşılaştırırken almayı düşündüğünüz poliçenin hangi hastanelerde geçerli olduğunu öğrenebilirsiniz. Özellikle tercih ettiğin bir hastane varsa ya da sana en yakın olanlara gitmeyi tercih ediyorsanız ÖSS poliçe seçimini hastane ağına göre de yapabilirsiniz.

Özel sağlık sigortası için ödeyeceğin primler hesaplanırken birçok kriter esas alınır. Bu kriterler aşağıdaki gibidir::

  • Boyunuz ve kilonuz
  • Yaş ve cinsiyetiniz
  • Daha önce geçirdiğiniz hastalıklar
  • Özel sağlık sigortası poliçe limitleriniz
  • Poliçe kapsamındaki teminat limitleriniz
  • Sigorta şirketlerinin anlaşmalı kurum ağı
  • Seçeceğiniz ek teminatlar

Özel sağlık sigortan ilk primi ödemenizle beraber başlar. Poliçende belirtilen süre (genellikle 1 yıl) kapsamında da devam eder ve biter. Bu süre içinde primlerinizi düzenli ödeyerek poliçenin devamlılığını sağlayabilirsiniz.

Sigorta Teklifi Al