Bireysel Emeklilik

Çalışan çalışmayan, genç yetişkin herkese hitap eden ve bugünkü hayat standardınızı emeklilik döneminizde de sürdürmenizi sağlayan güvenli bir tasarruf ve yatırım aracıdır. %30 devlet katkısının olması tasarrufların daha da büyümesini sağlar. Yatırımlarınızı altın , döviz ya da diğer değişken fonlara dönüştürebilirsiniz.

Bayraktar Sigorta ;

Yılların verdiği tecrübe ile müşterilerine en uygun fiyatla en kapsamlı teklifleri sunuyor. Bize danışmadan bireysel emeklilik sistemine kayıt olmayın size özel avantajları kaçırmayın.

"Bireysel emeklilği işin uzmanına bırakın içiniz her zaman rahat olsun."

Soru / Cevap

Sıkça Sorulan Sorular

Aradığınız soru-cevap eğer aşağıda yoksa lütfen bizi arayın.

Medeni hakları kullanma ehliyetine haiz kişiler ile 18 yaşından büyük herkes katılabilirken, 18 yaşından küçükler kanuni temsilci imzası ile katılımcı sıfatıyla katılabilmektedir.

Bireysel Emeklilik Sistemine giriş tarihinden itibaren en az 10 yıl sistemde kalmak koşulu ile 56 yaşını tamamladıktan sonra emekliliğe hak kazanır.

Katılımcının seçmiş olduğu plana göre tutar değişebilir, ödemelerin üst bir limiti bulunmamaktadır.

Devlet Katkısı, katılımcı tarafından ödenen katkı paylarına belli bir oranda devlet tarafından katılımcının emeklilik hesabına ödenen tutardır. 22 Ocak 2022 tarih ve 31727 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “7351 sayılı Bireysel Emeklilik Tasarruf ve Yatırım Sistemi Kanunu ile Bazı Kanunlarda ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun” ile birlikte % 25 olan bu oran %30 olarak uygulanmaktadır.

Toplu katkı payı ödemelerine ise yıllara sari Devlet katkısı verilmesine imkan sunulmaktadır. Bu şekilde, bir defada katkı payı yatırıp devlet katkısını her senenin limiti üzerinden almak mümkündür. Birikimlerin erkenden emeklilik fonlarında değerlenmesiyle hem fon getirisi hem de devlet katkısı imkanından yararlanılabilecektir.

Sigorta Teklifi Al