Kasko

Aracınızla başka bir araçla çarpışmanız ve iradeniz dışında aracınıza çarpmaları durumunda kaskonuz zararlarınızı karşılar. Aynı zamanda isteğiniz dışında sizin de bir araca ya da nesneye çarpmanız halinde hasar masrafların kasko kapsamındadır. Çarpma çarpılma teminatları, aracını hem hareket hem durma teminat altına alır.

Bayraktar Sigorta ;

Yılların verdiği tecrübe ile müşterilerine en uygun fiyatla en kapsamlı teklifleri sunuyor. Bizden fiyat teklifi almadan kasko yaptırmayın.

"Kaskoyu işin uzmanına bırakın içiniz her zaman rahat olsun."

Soru / Cevap

Sıkça Sorulan Sorular

Aradığınız soru-cevap eğer aşağıda yoksa lütfen bizi arayın.

Kasko sigortası yaptırmak kişinin isteğine bağlıdır. Yani kasko sigortası yaptırmak için yasal bir zorunluluk yoktur. Fakat kasko sigortası, zorunlu trafik sigortası kapsamında olmayan doğal afet gibi bazı riskleri de kapsadığı için çok avantajlıdır.

Kasko sigortasını isteğe bağlı , trafik sigortası ise zorunludur. Zorunlu trafik sigortasını yaptırmazsanız trafik cezası gibi idari yaptırımlarla karşılaşabilirsiniz. Kasko ve trafik sigortası arasındaki diğer farklar aşağıdaki gibidir.

Trafik Sigortası:

  • Kaza yaşadığınızda karşı tarafta meydana gelebilecek hasarları karşılar.
  • Teminatları limitleri devlet tarafından belirlenir; sabittir ve değiştirilemez.
  • Fiyatları, serbest tarife üzerinden gerçekleştirilir. Bu nedenle trafik sigortası yaptırdığında kapsamı değişmez fakat fiyatlarında değişkenlik olabilir.


Kasko Sigortası:

  • Kaza yaptığınızda kendi aracınızda meydana gelen hasarları karşılar.
  • Teminatlarını sen belirleyebilirsin. Ayrıca dilerseniz ek teminatlar ile sigorta poliçenin kapsamını genişletebilirsiniz.
  • Ödeyeceğiniz kasko sigortası fiyatları, poliçenin kapsamına göre değişkenlik gösterir.

Kasko sigortasının teminat kapsamı hem size hem de sigorta şirketinize bağlı olarak değişebilir. Genellikle sigorta şirketleri; çarpma, çarpılma ya da çalınma gibi konuları ana teminat olarak sunar. Bu teminatlara ek olarak doğal afetler nedeniyle yaşadığın hasarlar veya yanlış akaryakıt dolumu gibi teminatları da poliçene ekletebilirsiniz.

Kasko indirimi, mesleğine ve aracınızın hasarsızlık durumuna göre farklılık gösterir. İndirimleri öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kasko fiyatını öğrenmek için ruhsat ile birlikte bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sigorta Teklifi Al